انتخاب بهترین مانیتور گیمینگ در سال 2026 دیگر فقط به عدد مربوط به نرخ نوسازی خلاصه نمیشود. نوع پنل، رزولوشن، زمان پاسخدهی، کیفیت HDR، فناوری Adaptive-Sync، تراکم پیکسلی و حتی سبک بازیهایی که انجام میدهید، میتوانند تجربه نهایی را کاملاً تغییر دهند.
بازار مانیتورهای گیمینگ اکنون از مدلهای اقتصادی 1080p با نرخ نوسازی 280 هرتز تا نمایشگرهای 4K QD-OLED با نرخ 240 هرتز را شامل میشود. همین تنوع باعث شده انتخاب محصول مناسب، بدون شناخت نیاز واقعی کاربر، کمی دشوار باشد.
در این مطلب ۹ مدل از بهترین مانیتورهای گیمینگ ۲۰۲۶ را از نظر قیمت، سرعت، کیفیت تصویر و کاربرد بررسی میکنیم؛ از گزینههای اقتصادی برای گیمرهای رقابتی گرفته تا مدلهای حرفهای OLED.
جدول مقایسه بهترین مانیتورهای گیمینگ 2026
| مدل | اندازه | رزولوشن | پنل | نرخ نوسازی | قیمت تقریبی |
|---|---|---|---|---|---|
| AOC C27G4ZXE | 27 اینچ | 1080p | Fast VA | 280Hz | 175 دلار |
| KTC H27T22C-3 | 27 اینچ | 1440p | Fast IPS | 210Hz | 159–180 دلار |
| Koorui 34E6UC | 34 اینچ | 3440×1440 | VA | 180Hz | 264 دلار |
| Alienware AW2726DM | 26.5 اینچ | 1440p | QD-OLED | 240Hz | 320–350 دلار |
| KTC 25M1 | 25 اینچ | 1080p | TN | 400Hz | 350 دلار |
| ASUS ROG Strix XG27UCG | 27 اینچ | 4K / 1080p | Fast IPS | 160/320Hz | 449 دلار |
| MSI MPG 271QRX | 26.5 اینچ | 1440p | QD-OLED | 360Hz | 799 دلار |
| Gigabyte MO34WQC2 | 34 اینچ | 3440×1440 | OLED | 240Hz | 800 دلار |
| MSI MPG 322UR X24 | 31.5 اینچ | 4K | QD-OLED | 240Hz | 1,099 دلار |
قیمتهای بالا تقریبی هستند و قیمت نهایی در بازارهای مختلف میتواند متفاوت باشد.
1. AOC Gaming C27G4ZXE
بهترین گزینه برای گیمینگ 1080p
AOC C27G4ZXE برای کاربرانی طراحی شده که بیش از هر چیز به نرخ فریم بالا و تجربه روان در بازیهای رقابتی اهمیت میدهند.

این مانیتور ۲۷ اینچی از پنل Fast VA استفاده میکند و رزولوشن 1920×1080 را با نرخ نوسازی 280 هرتز ترکیب کرده است. زمان پاسخدهی اعلامشده نیز 1ms GtG است.
مشخصات اصلی
- اندازه: 27 اینچ
- رزولوشن: 1920×1080
- پنل: Fast VA
- نرخ نوسازی: 280Hz
- زمان پاسخدهی: 1ms GtG
- انحنا: 1500R
- پوشش صفحه: Anti-Glare
- Adaptive Sync
- HDMI 2.0 ×2
- DisplayPort 1.4
- خروجی هدفون 3.5 میلیمتری
- VESA 100×100
رزولوشن 1080p روی نمایشگر ۲۷ اینچی از نظر تراکم پیکسلی به اندازه 1440p شارپ نیست، اما فشار بسیار کمتری به کارت گرافیک وارد میکند.
مناسب چه بازیهایی است؟
این مدل برای بازیهای FPS رقابتی مانند موارد زیر گزینه مناسبی محسوب میشود:
- Counter-Strike 2
- Valorant
- Overwatch 2
- Rainbow Six Siege
- Call of Duty
- Apex Legends
جمعبندی
اگر اولویت شما FPS بالا، نرخ نوسازی زیاد و قیمت پایینتر است، C27G4ZXE گزینه جذابی محسوب میشود.
نقطه قوت: نرخ نوسازی 280 هرتز
نقطه ضعف: رزولوشن 1080p و احتمال Ghosting در برخی شرایط
2. KTC H27T22C-3
بهترین انتخاب اقتصادی برای 1440p
KTC H27T22C-3 یکی از گزینههای جالب برای کاربرانی است که نمیخواهند به 1080p محدود شوند.
این مانیتور ۲۷ اینچی از پنل Fast IPS استفاده میکند و رزولوشن 2560×1440 را با نرخ نوسازی حدود 210 هرتز ارائه میدهد.
مشخصات اصلی
- اندازه: 27 اینچ
- رزولوشن: 2560×1440
- پنل: Fast IPS
- نرخ نوسازی: تا 210Hz
- Adaptive Sync
- زاویه دید گسترده
- رنگهای بهتر نسبت به پنلهای TN
- VESA Mount
رزولوشن 1440p روی نمایشگر ۲۷ اینچی تعادل بسیار خوبی میان وضوح تصویر و فشار واردشده به کارت گرافیک ایجاد میکند.
مناسب چه بازیهایی است؟
این مدل یک All-Rounder محسوب میشود و برای بازیهای مختلفی از جمله:
- FPS
- Racing
- Battle Royale
- MOBA
- RPG
- Action
- Adventure
کاربرد دارد.
جمعبندی
اگر بودجه محدود دارید اما همچنان میخواهید وارد دنیای 1440p با نرخ نوسازی بالا شوید، H27T22C-3 یکی از انتخابهای منطقی این فهرست است.
نقطه قوت: ترکیب 1440p و نرخ نوسازی بالای 200 هرتز
نقطه ضعف: کیفیت HDR و کنتراست پایینتر از OLED
3. Koorui 34E6UC
بهترین مانیتور Ultrawide اقتصادی
Koorui 34E6UC برای کسانی جذاب است که به نمایشگرهای عریض علاقه دارند اما نمیخواهند هزینه یک مدل OLED حرفهای را پرداخت کنند.

این محصول از پنل 34 اینچی VA با انحنای R1000، نسبت تصویر 21:9 و رزولوشن 3440×1440 بهره میبرد. نرخ نوسازی آن نیز به 180 هرتز میرسد.
مشخصات اصلی
- اندازه: 34 اینچ
- نسبت تصویر: 21:9
- رزولوشن: 3440×1440
- پنل: VA
- انحنا: R1000
- نرخ نوسازی: 180Hz
- روشنایی: 400 cd/m²
- کنتراست: 3000:1
- زمان پاسخدهی: 1ms MPRT
- پوشش sRGB: 100 درصد
- پوشش DCI-P3: حدود 90 درصد
- HDR400
- FreeSync
- G-Sync Compatible
- Picture-in-Picture
- VESA 75×75
چرا Ultrawide؟
نسبت تصویر 21:9 فضای افقی بسیار بیشتری در اختیار بازیکن قرار میدهد و در بازیهای سینمایی میتواند میدان دید گستردهتری ایجاد کند.
مناسب چه بازیهایی است؟
این مدل بهخصوص برای:
- Racing
- Simulator
- RPG
- Open World
- Strategy
- Flight Simulator
- Survival
- Adventure
جذاب است.
جمعبندی
اگر به دنبال ورود اقتصادی به دنیای Ultrawide هستید، 34E6UC ترکیب قابل توجهی از اندازه، رزولوشن و نرخ نوسازی ارائه میدهد.
نقطه قوت: نمایشگر 34 اینچی با رزولوشن 3440×1440 و 180Hz
نقطه ضعف: عملکرد حرکتی پنل VA در سطح OLED نیست
4. Alienware AW2726DM
بهترین OLED اقتصادی
در این بخش وارد دنیای QD-OLED میشویم.

Alienware AW2726DM یک مانیتور ۲۶.۵ اینچی با رزولوشن 2560×1440، نرخ نوسازی 240 هرتز و زمان پاسخدهی اعلامی 0.03ms GtG است.
مشخصات اصلی
- اندازه: 26.5 اینچ
- رزولوشن: 2560×1440
- پنل: QD-OLED
- نرخ نوسازی: 240Hz
- زمان پاسخدهی: 0.03ms GtG
- نسبت تصویر: 16:9
- کنتراست: 1,500,000:1
- پوشش DCI-P3: حدود 99 درصد
- FreeSync Premium
- VESA AdaptiveSync
- HDMI ×2
- DisplayPort 1.4
- VESA 100×100
- تنظیم ارتفاع، Tilt، Swivel و Pivot
چرا OLED؟
فناوری OLED امکان خاموش شدن مستقل پیکسلها را فراهم میکند و در نتیجه، مشکی عمیقتر، کنتراست بسیار بالاتر و زمان پاسخدهی سریعتری به دست میآید.
همین ویژگی باعث میشود AW2726DM هم برای بازیهای داستانی و هم برای عناوین رقابتی جذاب باشد.
مناسب چه بازیهایی است؟
از Cyberpunk 2077 و Alan Wake گرفته تا Valorant و CS2، این مانیتور میتواند طیف گستردهای از بازیها را پوشش دهد.
جمعبندی
ترکیب 1440p + QD-OLED + 240Hz باعث شده AW2726DM یکی از متعادلترین گزینههای این فهرست باشد.
نقطه قوت: کیفیت تصویر OLED در کنار نرخ نوسازی 240 هرتز
نقطه ضعف: روشنایی SDR نسبتاً پایین و نگرانی مربوط به Burn-in
5. KTC 25M1
انتخاب تخصصی برای Esports
KTC 25M1 برخلاف بسیاری از مانیتورهای این فهرست، تقریباً تمام تمرکز خود را روی سرعت گذاشته است.

این مدل ۲۵ اینچی از پنل TN با رزولوشن 1080p استفاده میکند و نرخ نوسازی 400 هرتز را در اختیار گیمر قرار میدهد.
مشخصات اصلی
- اندازه: 25 اینچ
- رزولوشن: 1920×1080
- پنل: TN
- نرخ نوسازی: 400Hz
- زمان پاسخدهی بسیار سریع
- Adaptive Sync
- طراحی مناسب Esports
- VESA Mount
برای استفاده واقعی از نرخ نوسازی 400 هرتز، سیستم کاربر باید توانایی تولید فریمریت بسیار بالا را داشته باشد.
مناسب چه بازیهایی است؟
این مانیتور بیشتر برای عناوینی مانند:
- Counter-Strike 2
- Valorant
- Overwatch 2
- Rainbow Six Siege
- Fortnite
- Apex Legends
طراحی شده است.
جمعبندی
اگر هدف اصلی شما بازی رقابتی و رسیدن به بالاترین نرخ فریم ممکن است، KTC 25M1 انتخاب تخصصیتری نسبت به بسیاری از مدلهای دیگر خواهد بود.
نقطه قوت: نرخ نوسازی 400 هرتز
نقطه ضعف: رزولوشن 1080p و پنل TN برای بازیهای سینمایی جذابیت کمتری دارد
6. ASUS ROG Strix XG27UCG
یک مانیتور برای 4K و بازی رقابتی
ASUS ROG Strix XG27UCG یکی از متفاوتترین محصولات این فهرست است؛ زیرا قابلیت Dual Mode را ارائه میدهد.
در حالت اصلی میتوانید از 4K با نرخ نوسازی 160 هرتز استفاده کنید و برای بازیهای رقابتی به حالت 1080p با نرخ نوسازی تا 320 هرتز بروید.
مشخصات اصلی
- اندازه: 27 اینچ
- پنل: Fast IPS
- رزولوشن اصلی: 3840×2160
- نرخ نوسازی 4K: 160Hz
- حالت Full HD: تا 320Hz
- Response Time: 1ms GtG
- HDR10
- Adaptive-Sync
- FreeSync Premium
- G-Sync Compatible
- ELMB Sync
- HDMI 2.1
- DisplayPort 1.4
- USB-C
- VESA 100×100
مزیت Dual Mode چیست؟
کاربر میتواند برای بازیهایی مانند Cyberpunk 2077 از وضوح 4K و نرخ نوسازی 160 هرتز استفاده کند و هنگام اجرای عناوینی مانند CS2 یا Valorant، به حالت 1080p/320Hz برود.
به این ترتیب، یک مانیتور میتواند دو کاربرد کاملاً متفاوت داشته باشد.
جمعبندی
XG27UCG برای کاربرانی مناسب است که نمیخواهند بین کیفیت تصویر 4K و سرعت بالا یکی را انتخاب کنند.
نقطه قوت: حالت Dual Mode با 4K/160Hz و 1080p/320Hz
نقطه ضعف: کیفیت مشکی و HDR پایینتر از OLED
7. MSI MPG 271QRX
یکی از بهترین گزینههای 1440p و OLED
MSI MPG 271QRX برای کسانی ساخته شده که ترکیب سرعت بسیار بالا و کیفیت تصویر OLED را میخواهند.
این مانیتور ۲۶.۵ اینچی QD-OLED رزولوشن 1440p را با نرخ نوسازی 360 هرتز و زمان پاسخدهی 0.03ms ترکیب میکند.
مشخصات اصلی
- اندازه: 26.5 اینچ
- رزولوشن: 2560×1440
- پنل: QD-OLED
- نرخ نوسازی: 360Hz
- Response Time: 0.03ms
- کنتراست: 1,500,000:1
- HDR: DisplayHDR True Black 400
- 10-bit
- پوشش DCI-P3: 99 درصد
- FreeSync Premium Pro
- HDMI 2.1 ×2
- DisplayPort 1.4a
- USB-C
- شارژ USB-C تا 90 وات
- USB Hub
- KVM
- VESA 100×100
- گارانتی سهساله شامل Burn-in
چرا 1440p/360Hz؟
رزولوشن 1440p در مقایسه با 4K فشار کمتری به کارت گرافیک وارد میکند و دستیابی به فریمریت بالا سادهتر است.
حالا اگر این رزولوشن را با 360Hz و فناوری QD-OLED ترکیب کنیم، نمایشگری به دست میآید که هم برای بازی رقابتی و هم عناوین سینمایی مناسب است.
جمعبندی
برای گیمرهایی که Competitive Gaming را با کیفیت تصویر OLED میخواهند، 271QRX یکی از جذابترین انتخابهای این فهرست است.
نقطه قوت: 1440p، QD-OLED و 360Hz
نقطه ضعف: قیمت بالا و نیاز به سختافزار قدرتمند برای استفاده کامل از 360Hz
8. Gigabyte MO34WQC2
بهترین انتخاب برای Ultrawide OLED
Gigabyte MO34WQC2 گزینهای برای کسانی است که علاوه بر کیفیت OLED، نمایشگر عریض را نیز میخواهند.
این مانیتور ۳۴ اینچی از پنل OLED با رزولوشن 3440×1440 و نسبت تصویر 21:9 استفاده میکند و نرخ نوسازی آن به 240 هرتز میرسد.

مشخصات اصلی
- اندازه: 34 اینچ
- پنل: OLED
- رزولوشن: 3440×1440
- نسبت تصویر: 21:9
- نرخ نوسازی: 240Hz
- Response Time: 0.03ms GtG
- HDR Peak: تا 1000 نیت
- 10-bit
- DCI-P3: حدود 99 درصد
- HDMI 2.1 ×2
- DisplayPort 1.4
- USB-C
- USB Hub
- KVM
- اسپیکر داخلی
- PiP/PbP
- VESA 100×100
مناسب چه بازیهایی است؟
ترکیب Ultrawide و OLED برای بازیهای زیر بسیار جذاب است:
- Racing
- Flight Simulator
- RPG
- Open World
- Survival
- Adventure
- Strategy
نمایشگر 21:9 میتواند میدان دید گستردهتری ایجاد کند و تجربه بازیهای سینمایی را فراگیرتر کند.
جمعبندی
اگر هدف شما یک Ultrawide OLED سریع است، MO34WQC2 یکی از گزینههای قابل توجه این فهرست خواهد بود.
نقطه قوت: OLED، نرخ 240 هرتز و فرم Ultrawide
نقطه ضعف: رزولوشن عمودی 1440p و قیمت نسبتاً بالا
9. MSI MPG 322UR X24
بهترین انتخاب حرفهای
در بالاترین رده این فهرست به MSI MPG 322UR X24 میرسیم؛ مانیتوری که تقریباً هیچیک از ویژگیهای مهم مورد انتظار از یک نمایشگر گیمینگ حرفهای را قربانی نمیکند.

این مدل ۳۱.۵ اینچی به پنل 4K QD-OLED مجهز شده و نرخ نوسازی 240 هرتز و زمان پاسخدهی 0.03ms GtG را ارائه میدهد.
مشخصات اصلی
- اندازه: 31.5 اینچ
- رزولوشن: 3840×2160
- پنل: QD-OLED
- نرخ نوسازی: 240Hz
- Response Time: 0.03ms GtG
- روشنایی SDR: 300 نیت
- HDR Peak: تا 1000 نیت
- کنتراست: 1,500,000:1
- DisplayHDR True Black 500
- 10-bit
- DCI-P3: حدود 99 درصد
- G-Sync Compatible
- FreeSync Premium Pro
- HDMI 2.1 ×2
- DisplayPort 2.1a
- USB-C با توان شارژ تا 98 وات
- USB Hub
- KVM
- PiP/PbP
- HDMI CEC
- VESA 100×100
- پوشش Anti-Reflection
- گارانتی سهساله شامل Burn-in
ترکیب 4K، OLED و 240Hz
مزیت اصلی این مانیتور را میتوان در یک ترکیب خلاصه کرد:
4K + QD-OLED + 240Hz + 0.03ms
چنین ترکیبی باعث میشود محصول برای بازیهای سینمایی با جزئیات بالا و همچنین عناوین رقابتی سریع مناسب باشد.
مناسب چه بازیهایی است؟
برای بازیهایی مانند:
- Cyberpunk 2077
- Alan Wake 2
- Red Dead Redemption 2
- Assassin's Creed
- Resident Evil
- Hogwarts Legacy
- Black Myth: Wukong
- Forza Horizon
- Call of Duty
- Battlefield
این مانیتور میتواند تجربهای بسیار باکیفیت ارائه کند.
بهترین مانیتور بر اساس نوع کاربری
انتخاب بهترین مانیتور کاملاً به نوع استفاده شما بستگی دارد.
🎯 بهترین برای FPS رقابتی
KTC 25M1 با نرخ نوسازی 400 هرتز انتخابی کاملاً تخصصی است.
اگر علاوه بر سرعت، کیفیت تصویر OLED هم میخواهید، MSI MPG 271QRX گزینه جذابتری خواهد بود.
💰 بهترین گزینه اقتصادی 1440p
KTC H27T22C-3 انتخاب مناسبی برای ورود به دنیای 1440p و نرخ نوسازی بالای 200 هرتز است.
🖥️ بهترین Ultrawide اقتصادی
Koorui 34E6UC برای کسانی که نمایشگر عریض میخواهند، گزینه اقتصادی جذابی است.
🌈 بهترین OLED با قیمت پایینتر
Alienware AW2726DM ترکیب بسیار خوبی از 1440p، QD-OLED و 240Hz ارائه میدهد.
🏎️ بهترین برای Racing و Simulator
اگر فرم Ultrawide را ترجیح میدهید، Gigabyte MO34WQC2 انتخاب قدرتمندتری است.
⚡ بهترین برای ترکیب 4K و Esports
ASUS ROG Strix XG27UCG به لطف قابلیت Dual Mode میتواند بین کیفیت 4K/160Hz و سرعت 1080p/320Hz جابهجا شود.
🏆 بهترین انتخاب کلی
در بالاترین سطح، MSI MPG 322UR X24 کاملترین ترکیب این فهرست را ارائه میدهد؛ البته قیمت آن نیز به همان نسبت بالاتر است.
نتیجه نهایی
در سال 2026 دیگر یک پاسخ واحد برای سؤال «بهترین مانیتور گیمینگ چیست؟» وجود ندارد.
اگر بودجه محدود دارید، AOC C27G4ZXE و KTC H27T22C-3 میتوانند انتخابهای مناسبی باشند. اگر به نمایشگر عریض علاقه دارید، Koorui 34E6UC گزینه اقتصادی و Gigabyte MO34WQC2 گزینه حرفهایتر است.
برای علاقهمندان به OLED، Alienware AW2726DM و MSI MPG 271QRX دو انتخاب مهم محسوب میشوند. اگر نیز به دنبال یک مانیتور همهکاره با امکان جابهجایی میان 4K و نرخ نوسازی بالا هستید، ASUS ROG Strix XG27UCG ارزش بررسی دارد.
در نهایت، اگر محدودیت بودجه ندارید و سختافزار قدرتمندی در اختیار دارید، MSI MPG 322UR X24 با ترکیب 4K، QD-OLED و 240Hz در بالاترین رده این فهرست قرار میگیرد.
نکته مهم: انتخاب مانیتور باید با توانایی کارت گرافیک و نوع بازیهای شما هماهنگ باشد. خرید نمایشگر 4K/240Hz برای سیستمی که توانایی تولید فریمریت بالا در 4K را ندارد، لزوماً به تجربه بهتر منجر نمیشود. برای بسیاری از گیمرهای PC، 1440p با نرخ نوسازی 200 تا 360 هرتز همچنان نقطه تعادل بسیار خوبی میان کیفیت تصویر، سرعت و هزینه است.



